Søndagsklubben: Jesus elsker meg

16.januar 2021

Søndagsklubben kan heller ikke møtes grunnet korona-situasjonen. Familiearbeider Kathrine Stampe har derfor sendt ut denne barneandakten til menighetens småbarnfamilier.

Slå opp i bibelen din i Markus kapittel 10, og finn versene 13 til 16.

I dag leser vi om en av gangene Jesus møtte mange folk. Han fortalte dem om pappaen sin som er GUD. Blant folkemengden var det mange forskjellige folk. Det var noen besteforeldre, mammaer og pappaer, og til og med noen barn. Noen jenter og gutter sånn som dere. Babyer også.

Og husk at de vi leser i bibelen er sannheten. Disse fortellingene har skjedd på ekte! Det er ordentlige hendelser som skjedde for mange mange år siden, som noen har skrevet ned, og det har blitt til en bok. En bok med sannheter inni. Derfor er den så viktig for oss. Men det vet dere jo =)

Mammaene og pappaene ville så gjerne at Jesus skulle be for barna deres. De ville også at barna skulle få bli kjent med Jesus, så de prøvde å flytte barna sine nærmere Jesus.
Tenk hvor spennende det må ha vært å være så nærme Jesus at de kunne ta på han! Nå skal vi late som at vi er de barna, ok? Kan du si: «Jes vil bli kjent med deg Jesus!»? BRA! Nå skal dere høre hva som skjedde videre i historien.

Når Jesus reiste rundt for å fortelle folk om Gud, hadde han med seg noen venner. Disse kaller vi for disipler. Disiplene ville ikke at barna skulle forstyrre Jesus. Og kanskje har du hørt noen voksne si det til deg eller noen av søsknene dine noen gang? At barn noen ganger forstyrrer. Og vet du, det kan voksne gjøre og. Voksne kan til og med forstyrre barn! Det vet jeg. Og det er helt greit. Men, disse disiplene var VELDIG opptatt av det. De sa til og med STOPP! Kanskje ropte de det og. «STOPP! DERE KAN IKKE KOMME TIL JESUS NÅ»

Det er jammen trist, synes jeg. Barna hadde så lyst å komme til å se på Jesus og leke med han. Men de måtte snu og gå vekk. De ble nok lei seg, tror du ikke det?

Men hvis dere ser på bilde over her, så kan dere se noe rart. Se på Jesus. Han ble SINT!! Ikke på barna, altså. Men Jesus ble kjempesint på disiplene sine. Så sint at de har skrevet det ned i Bibelen. For det skjedde faktisk ikke ofte at Jesus ble sint, nemlig. Han ville ikke at disiplene skulle jage bort barna. Han ville ha de der. Han syntes at barna var veldig viktige og fine.

Når Jesus reiste rundt for å fortelle folk om Gud, hadde han med seg noen venner. Disse kaller vi for disipler. Disiplene ville ikke at barna skulle forstyrre Jesus. Og kanskje har du hørt noen voksne si det til deg eller noen av søsknene dine noen gang? At barn noen ganger forstyrrer. Og vet du, det kan voksne gjøre og. Voksne kan til og med forstyrre barn! Det vet jeg. Og det er helt greit. Men, disse disiplene var VELDIG opptatt av det. De sa til og med STOPP! Kanskje ropte de det og. «STOPP! DERE KAN IKKE KOMME TIL JESUS NÅ»

Det er jammen trist, synes jeg. Barna hadde så lyst å komme til å se på Jesus og leke med han. Men de måtte snu og gå vekk. De ble nok lei seg, tror du ikke det?
Men hvis dere ser på bilde over her, så kan dere se noe rart. Se på Jesus. Han ble SINT!! Ikke på barna, altså. Men Jesus ble kjempesint på disiplene sine. Så sint at de har skrevet det ned i Bibelen. For det skjedde faktisk ikke ofte at Jesus ble sint, nemlig. Han ville ikke at disiplene skulle jage bort barna. Han ville ha de der. Han syntes at barna var veldig viktige og fine.

«La barna komme til meg. Og hindre dem ikke» sa Han. Kan dere si det? Alle barna ble glade og gikk bort til Jesus. Jesus elsket dem. Han tok dem på fanget. Og han ba for alle barna den dagen.

Jesus elsker alle barna. Han elsker at du leker, forstyrrer, bråker og at du sier rare og morsomme ting. Han har skapt deg som du er, og Han vil at barn skal være barn! Og han liker at barna kommer til Han.
Du kan alltid stole på at Jesus elsker alle oss.

Her kan du laste ned et aktivitetsark.